Roxette – Košice Steel Aréna 6.6.2011

Autor: Štefan Fitera | 6.6.2011 o 23:51 | (upravené 7.6.2011 o 0:53) Karma článku: 10,69 | Prečítané:  4148x

Roxette naživo ? Na Slovensku ? A v mojom rodnom meste ? Takáto jedinečná šanca sa neodmieta a preto som tam šiel aj ja. A ako bolo  ?

Najprv začnem však troškou kritiky na organizátorov. Kontrola pri vstupe sa mi zdala zanedbaná. Síce som vybral všetko čo som mal vo vreckách, ujovia SBSkári sa ma ani nijak nesnažili skontrolovať, iba sa pozreli na lístok a už som bol dnu. Byť teroristom, som v hale so všetkým čo na takýto čin potrebujem. Lístok mi skontrolovali ešte pred vstupom na plochu, no mňa nie. A tak som sa zaradil k už netrpezlivo čakajúcim ľuďom.

Dostavil som sa polhodinu pred oficiálnym začiatkom. Sála sa pomaly napĺňala, všetci boli v očakávaní. Presne o siedmej začala hrať predkapela. Nebol to z môjho pohľadu najšťastnejší výber, no bolo ich treba prečkať. Na konci si aj tak vyslúžili pekný potlesk. A už len niekoľko minút a už to bude. Už to začne. Len keby nebolo tak dusno a teplo v tej aréne. :D Ale kvôli tomuto koncertu sa oplatí trochu sa zapotiť.

Niekoľko minút po ôsmej to vypuklo. Aktéri vystúpili za úplnej tmy na pódium a začali svoje jedinečné predstavenie skladbou " Dressed for Success " (video 1). Po nej zahrali svoj ďalší hit " Sleeping in My Car " (video 2 ) nasledovaný ďalším " The Big L." (alebo The Big Love ) (video 3 ). Predstavenie pokračovalo pesničkami z nového albumu, prepletané staršími „ vypaľovačkami “. Ľudia skákali, spievali, tancovali, pískali a tlieskali. Veľmi skvelá atmosféra aká sa vidí málokedy. Osobne som sa najviac odviazal pri mojej obľúbenej skladbe " How Do You Do! ". Koncert sa 2x prerušil na krátku chvíľu, keďže hviezdy si dopriali menšie prestávky, no za hlasného piskotu obecenstva sa vrátili. Predposlednou skladbou bola " Listen to Your Heart ". Roxette odišli po takmer 2 hodinách z pódia za standing ovation (video 4).

Síce Roxeťáci už nie sú najmladší, no rozbalili to ako sa patrí. Bol to vskutku jedinečný zážitok. Som rád že som sa mohol zúčastniť a splniť si tak jeden malý - veľký sen.

Video 1

Video 2

Video 3

Video 4

 

Pripájam ešte aj pár fotiek. Ospravedlňte kvalitu ( fotene a nahrávané mobilom).

06062011750.jpg

06062011756.jpg

06062011757.jpg

06062011760.jpg

06062011761.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

SVET

Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?