Trnava – ako po tsunami

Autor: Štefan Fitera | 3.5.2011 o 23:32 | (upravené 4.5.2011 o 0:04) Karma článku: 5,06 | Prečítané:  1535x

Ráno 6 hodín. Vonku je zatiahnuté. Leje ako z krhly a vy sa musíte vytrepať z domu. Pri využití MHD alebo vlastného auta žiaden problém. Avšak použitie „pešibusu“ (alebo jednoducho chôdze) sa neodporúča. Mne dnes (utorok 3.5.2011) neostávalo nič iné.

Rozospatý sa vytrieskam z postele. Pozerám von oknom – prší. No super. Zase do takého počasia :/ . S nevôľou opúšťam internát. Skúsim šťastie s MHD. Prejdem cez cestu a na chvíľu sa schovávam v zastávke. Autobus som nestihol. Tak potom pešo. Leje ako z krhly. Čas ma tlačí, nemôžem meškať. Idem. Neprejdem ani polovicu ulice a už cítim mokro v topánkach. To mám, ale zase šťastie. Skryjem sa pod strom a chvíľu čakám. Neprestáva liať, idem ďalej. Urobím asi 10 krokov a prestane pršať. Ach jaj. Tak idem s mokrými topánkami a už aj nohavicami do školy. Ako tak idem trnavskými ulicami, cítim sa ako na slalome. Tu mláka, tam mláka, prechádzam cez cestu, pozerám či je vhodné prejsť, čľup ! A do frasa. Stúpim do mláky. No kto mi toto bol dlžen ? Som ešte viac mokrý. Pokračujem. Dôjdem až na Študentskú ulicu a pokračujem v slalome. Chodník je tu pekne vykladaný kockami, no niekde sa vôbec nedá prejsť (obr. 1 – fotené poobede, menej vody).

obr1.jpg

Prichádzam na križovatku Študentská- Hospodárska a prechádzam na druhú stranu, cez most, kde je veľmi veľa vody (obr. 2 a 3 – fotené poobede, taktiež menej vody) . Človek musí preskakovať mláky, aby sa v nich neokúpal. Ďalej to už bolo relatívne dobre, netreba kupovať plťku.

obr2.jpg

obr3.jpg

Okolo obeda prišla búrka spojená so silným vetrom. Nielenže pribudli slalomové mláky, ale ešte aj opadané lístie a kvety zo stromov. No ako po tsunami. Cestou na intrák sa opäť ako skvelý lyžiar slalomár vyhýbam mlákam. Prídem pred poštu na Trojičnom námestí a čo človek nevidí – kúpalisko pre škriatkov ( obr. 4 ).

obr4.jpg

Človek nemá kadiaľ prejsť. A takto pokračujem až kým neprídem pred intrák. Tu treba prejsť cez cestu. Opäť je tu obrovská masa vody, tentoraz presne na prechode (obr. 5). Ako je na obrázku vidno, musíte sa postaviť vedľa zebry, čo môže byť dosť nebezpečné. Konečne dôjdem na intrák a hútam prečo je situácia taká aká je.

obr5.jpg

Keď sa tak nad tým zamyslím, zisťujem fakty. V meste sú chodníky robené z kociek. Nielenže sa po nich zle chodí, napr. ženám v topánkach s opätkami, prípadne korčuliarom, tak tieto chodníky sú často dnes už aj prepadnuté, či dokonca zle spravené a voda, ktorá sa na niektorých miestach zachytí nemá kam odtekať. Pri cestách len zriedka vidno kanál a aj tu na niektorých miestach voda stojí (obr. 6). Autá na takýchto miestach prechádzajú do druhého pruhu, len aby neostriekali okoloidúcich. Človek nemá na úzkom chodníku veľakrát kadiaľ prejsť, niekedy z tohto chodníka musí aj zísť dole. A niektorí bezohľadní vodiči vás ostriekajú aj tak.

obr6.jpg

A tak by som sa chcel spýtať : Robí mesto s touto situáciou niečo ? Plánuje sa nejaká oprava chodníkov, prípadne ich odvodnenie? Ako dlho ešte budú obyvatelia Trnavy slalomovať medzi mlákami ? Je takýto problém aj v iných mestách ? Ako to riešia inde ? A ako to vnímajú iný obyvatelia Trnavy ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

SVET

Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?